Relikwie Jana Pawła II w Nowej Wsi

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, Jego relikwie: cząstka sutanny, w specjalnym relikwiarzu, zostały uroczyście zainstalowane w kościele pw. św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej.
Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii o. Tomasz Skibiński OFM. W homilii o. Tomasz mówił o Janie Pawle II, jako świadku a także o prawdziwej miłości, której Święty Papież nas uczył.
- Jan Paweł II mówił o miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie. Uczył miłości, która kieruje się trzema zasadami: pozbycie się egoizmu, dar z siebie i odpowiedzialność za drugą osobę. I takiej miłości wam wszystkim życzę mówił o. Tomasz
 Uroczystość, która w wyniku obecnej sytuacji epidemiologicznej miała wyjątkowy przebieg, odbyła się we wtorek 19 maja. Było kameralnie, z zachowaniem wszystkich wskazań sanitarnych.
 Dzień wcześniej, w dniu obchodów setnej rocznicy papieskich urodzin, relikwiarz z relikwiami Świętego Papieża zainstalowano w kościele parafialnym MB Częstochowskiej przy ul. Tulipanowej w Legnicy.
- Kiedy rok temu zostałem proboszczem tej parafii, moim pragnieniem było, aby w naszej miejscowości, w naszym kościele, były relikwie Jana Pawła II. Dziś mogę powiedzieć, że się udało. Zarówno w kościele parafialnym jak i tutaj w Nowej Wsi Legnickiej, wierni za wstawiennictwem Świętego Papieża, klęcząc i wpatrując się w ten przepiękny relikwiarz, mogą wypraszać potrzebne łaski – mówi proboszcz parafii.

Tekst i foto: Monika Łukaszów