Raper Arkadio na rekolekcjach u franciszkanów

Arkadio (Arkadiusz Zbozień)- katolicki raper i freestylowiec, mówca i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz” prowadził rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w klasztorze Ojców Franciszkanów w Legnicy.

Młodzieżowym językiem oraz słowami śpiewanych utworów przekonywał młodych ludzi, że warto podjąć wysiłek w walce o sensowne życie. Opowiadając o swoim osobistym doświadczeniu wiary, mówił o pasjach i talentach, których nie wolno nikomu zatracać a także, o tym, że zawsze można zmienić swoje życie.
- Rekolekcje mają na celu zainspirowanie ludzi do zrobienia pierwszego kroku w kierunku realizacji swojego marzenia. A sposobem do osiągnięcia tych marzeń jest życie z Panem Bogiem – mówi Arkadius.
W czasie trwania tych rekolekcyjnych dni był czas na modlitwę, nabożeństwa, śpiew wspólną Eucharystię oraz na ciekawe rozmowy. Był oczywiście też rap, który w obecnych czasach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Jak zgodnie mówili młodzi ludzie po zakończonych rekolekcjach, ta forma ewangelizacji w ramach rekolekcji wielkopostnych bardzo im się podobała. Szczególnie śpiewane utwory, które w rapowanych słowach miały wyjątkowy przekaz.
- Bardzo mi się spodobało, ze ktoś tak otwarcie mówi o swoim życiu i o wierze w Pana Boga. Arkadio uświadomił nam, że tak naprawdę wszystko jest w rękach Boga. On jest siłą i trzeba mu zawierzyć. Każdy ma szanse zmienić swoje życie i to czy je zmienimy zależy od nas - mówi jeden z uczestników rekolekcji.
- Cieszę się że młodzi z uwagą słuchają naszego gościa Arkadio. Myślę, że taka forma rekolekcji no i rap, to taka ciekawa sztuka dla dzisiejszej młodzieży. Te dusze jakoś się przyciągają, wyrażając w ten sposób emocje. Arkadio w ramach trwających rekolekcji spotyka się nie tylko z uczniami w ramach zaplanowanych zajęć, ale zorganizowaliśmy także konferencje i swojego rodzaju koncert, aby każdy mógł posłuchać jego świadectwa wiary – mówi ks. Jan Janus proboszcz parafii.
Rekolekcje z raperem Arkadio we franciszkańskiej parafii trwały od 1do 3 kwietnia br.

Tekst i foto: Monika Łukaszów