NIEDZIELA legnicka

legnica

Poszedł zobaczyć gdzie mieszka Pan
W niedzielę, 19 maja 2019 r., zmarł śp. Bogusław Kokociński, właściciel noworudzkiej firmy poligraficznej „Kokot”. Jego pogrzeb, odbył się 22 maja, w parafii pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Uroczystości przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec w gronie ponad 50 koncelebransów.
 
Tak liczna obecność duchowieństwa, była wyrazem wdzięczności pod adresem Zmarłego, za jego wielką życzliwość, pomoc, wrażliwe serce czy też radość życia. W jego drukarni, realizowane były z profesjonalizmem zamówienia z okolicznych diecezji: świdnickiej, wrocławskiej, legnickiej czy też opolskiej. Drukowane książki, broszury, tablice informacyjne, wydawnictwa pamiątkowe spotykane w naszej diecezji, noszą logo jego drukarni. Również nasza redakcja, korzystała z tych usług, za co składamy raz jeszcze podziękowania na ręce rodziny i pracowników.   
 
Śp. Bogusław Kokociński, zakończył swoją ziemską wędrówkę w 64 roku życia. Śmierć zastała go w domu, po śniadaniu, po udziale we Mszy św. i przyjęciu Komunii św.
Jego małżonka, Maria, podzieliła się pewnym zdarzeniem. Kiedy po śmierci p. Bogusława wzięła do ręki Pismo święte, otworzyła je na fragmencie ewangelii św. Jana (1, 35-39), gdzie jest mowa o uczniach św. Jana, pytających Jezusa gdzie mieszka. Odpowiedział im: „Chodźcie a zobaczycie” a było to około godz. 10.00. …  
 
Na ręce Żony, Dzieci i Rodziny Zmarłego, pragniemy przekazać nasze wyrazy współczucia oraz zapewnienie o pamięci modlitewnej.
 
Redakcja Niedzieli legnickiej


PS.
Swoim świadectwem o Zmarłym, podzielił się także z nami ks. prał. Marian Kopko, aktualny kustosz sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie. Oto jego treść:

 

Do Domu Ojca odszedł Bogdan Kokociński, właściciel firmy poligraficznej "Kokot"

w Nowej Rudzie
 

W niedzielę 19 maja 2019 ok. godz. 10.50 - nagle odszedł do wieczności oddany Kościołowi noworudzianin. Wielki Przyjaciel Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie; w diecezji legnickiej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 22 maja 2019 roku na godz. 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Ceremonii pogrzebowej przewodniczył bp Ignacy Dec – Ordynariusz Świdnicki. Przy ołtarzu w noworudzkiej świątyni wraz z Księdzem Biskupem stanęło prawie 50 kapłanów z trzech diecezji: wrocławskiej, świdnickiej i legnickiej oraz z diecezji opolskiej.

 

Bogdan Kokociński, mąż Majki; ojciec pięciorga dzieci: Marcina, Wojtka, Anety, Marty i Patrycji, i dziadek sześciorga wnucząt: Wiktorii, Dominiki, Laury, Marcela, Leona i Marysi, urodził się 10 kwietnia 1955 r. w Nowej Rudzie.

 

Po szkole podstawowej podjął naukę zawodu w szkole poligraficznej w Nowej Rudzie. Po zdobyciu zawodu przez pewien czas pracował jako drukarz w Słupsku, oraz we Wrocławiu i Kołobrzegu. Założył Zakład Poligraficzny w Nowej Rudzie. Drukarnia pod jego przewodem rozwijała się coraz lepiej. Solidność wykonywanych prac, a jeszcze bardziej ich terminowe wykonywanie zjednywało Bogdanowi wielu klientów.

 

Ś.P. Bogdan znany był ze swego dobrego humoru i wrażliwego serca. Był człowiekiem bardzo lubianym w środowisku. Umiał się cieszyć życiem i spotkanymi ludźmi, z którymi potrafił dzielić serce i przyjaźń.

 

Bogdan Kokociński żył życiem Kościoła. Znał wielu kapłanów, którym pomagał na różny sposób. Poznaliśmy się w momencie, kiedy ja pracowałem w Bielawie (był to Stan Wojenny) i prowadziłem Duszpasterstwo Ludzi Pracy. Przed pamiętnymi wyborami do Sejmu RP i pierwszego Senatu RP – Bogdan wydrukował dla Niezależnego Komitetu Wyborczego pierwsze ulotki, które pozwoliły nam na wielkie zwycięstwo wyborcze na Ziemi Dzierżoniowsko-Bielawskiej. Były to lata pierwszej Niezależnej „Solidarności”. Później nasza współpraca rozwinęła się na dobre, kiedy ja rozpocząłem budowę kościoła i domu parafialnego w Polkowicach. Bogdan przez 17 lat mojego pobytu w Zagłębiu Miedziowym zawsze był moim najlepszym powiernikiem i doradcą w różnych sprawach propagowania powstanie nowej świątyni ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

 

Bogdan drukował dla naszej Diecezji Legnickiej wszystkie druki i materiały związane z Pieszą Pielgrzymką Legnicką. Miałem tę łaskę, że przez 17 lat, jako kierownik prowadziłem pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Były to lata, kiedy nasza pielgrzymka liczyła około 3 tysięcy pątników.

 

Od roku 2008 decyzją Biskupa Legnickiego Stefana Cichego jestem proboszczem i kustoszem w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tutaj dziękowałem i dziękuję wiele razy Panu Bogu i Matce Najświętszej, że zanim zostałem kapłanem też byłem drukarzem-poligrafem. Mieliśmy z Bogdanem wspólny język i mogliśmy wspólnie rozwiązywać wiele wspólnych inicjatyw na polu wydawniczym. To w Drukarni Bogdana Kokocińskiego powstawały piękne wydawnictwa edytorskie oraz reklamy i foldery, które pozwoliły rozsławić Europejską Perłę Baroku. To w Jego Drukarni przez ponad 10 lat wychodził dwumiesięcznik „Krzeszowska Pani”. To tutaj drukowaliśmy wszystkie potrzebne materiały na potrzeby naszego Krzeszowskiego Sanktuarium.

 

Bogdan Kokociński pomagał również Siostrom Karmelitankom Klauzurowym z Borne Sulinowo; w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Był ich dobrodziejem. Wydał kilka pozycji książkowych znanej Siostry Immakulaty Adamskiej; zmarłej w 2007 roku. Siostry Zakonne z Bornego Sulinowo; w dniu pogrzebu ś. p. Bogdana Kokocińskiego podczas Eucharystii w swoim Domu Zakonnym modliły się za swego dobrodzieja.

 

Dzisiaj dziękuję dobremu Bogu że poznałem Bogdana Kokocińskiego i jego Rodzinę. I wierzę głęboko, że Bogdan za swoje dobre i szlachetne życie otrzyma nagrodę wiecznego nieba. Tracimy w NIM wielkiego przyjaciela i dobrodzieja Europejskiej Perły Baroku. Ale wierzymy, że jego dobre uczynki sprawią, że ś.p. Bogdan znajdzie się w ramionach Miłosiernego Ojca.

 

Rodzinie zmarłego Bogdana składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewniamy o pamięci w modlitwie przed Tronem Łaskawej Pani Krzeszowskiej.

Msza św. za spokój Jego duszy od Pracowników Obsługi Pielgrzyma i Duszpasterzy Sanktuarium Krzeszowskiego - zostanie odprawiona na Górze św. Anny w Krzeszowie w niedzielę 28 lipca 2019 roku o godz. 14.3o.

 

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen !

 

Ks. Marian Kopko

Proboszcz i Kustosz z Krzeszowa

Niedziela

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

 
 

Wyszukiwarka

Linki

 • image
 • image
 • image
 • image

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama