Popielówek wioska Żołnierzy Niezłomnych

W Narodowym Dniu Żołnierzy Niezłomnych, w dniu 1 marca 2019 r., wioska Popielówek k/Lubomierza, była jednym z miejsc, w którym obchodzono ten dzień uroczyście.

W miejscowym kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Erwina Jaworskiego, z udziałem przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz z reprezentacją różnych środowisk obecnych na tym terenie.

Podczas Mszy św., zaprezentowano odnaleziony w ubiegłym roku, historyczny sztandar AK. Popielówek nazwano Wioską Żołnierzy Niezłomnych, gdyż potwierdzono tu powołanie do życia antykomunistycznej organizacji Żandarmerii Sił Podziemnych. Na miejscowym cmentarzu, znajduje się natomiast grób jednego z tych żołnierzy, Tadeusza Pietryki ps. „Sokół”.

Uroczystość w Popielówku, obejmowała też moment odsłonięcia tablicy informacyjnej oraz złożenie kwiatów na grobie „Sokoła”, a ponadto wystąpienia okolicznościowe, część artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz II Bieg Niepodległości im. Tadeusza Pietryki dla młodzieży i dla dorosłych.