Pomóżmy pogorzelcom z Kałużnej

13 kwietnia br., ok. godz. 21.00, miał miejsce bardzo poważnych rozmiarów pożar w Kałużnej nr 40, na terenie parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Biedrzychowicach, gmina Olszyna. Poszkodowaną jest 78-letnia mieszkanka wsi p. Regina Supińska, która została ewakuowana z płonącego domu i przewieziona do szpitala w Zgorzelcu. Straciła dorobek całego życia. Nie ma ani domu, ani podstawowych rzeczy pierwszej potrzeby.

Burmistrz Olszyny Leszek Leśko, sołtys Kałużnej Anna Kowalska oraz mieszkańcy wsi apelują o pomoc dla poszkodowanej. Będzie można pomóc podczas zbiórek przeprowadzanych w parafiach w Biedrzychowicach i Olszynie, a także dokonując wpłat na specjalny rachunek bankowy utworzony przez Gminę Olszyna.

Aby pomóc poszkodowanej można zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Olszynie (tel. 75 721 23 68, 75 721 20 50) lub do pani sołtys Anny Kowalskiej (tel. 785 660 505).

Gmina Olszyna w celu umożliwienia udzielenia pogorzelcom pomocy finansowej otworzyła rachunek bankowy, na który można dokonywać wpłat: Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu, Oddział w Olszynie: 26 8392 0004 1300 0374 2000 0170. Tytuł wpłaty: POMOC POGORZELCOM Z KAŁUŻNEJ

Nie bądźmy obojętni wobec krzywdy bliźnich! Razem możemy pomóc pani Reginie!

Artur D. Grabowski