Pogrzeb śp. ks. kan. Pietkuna

Dzień 4 kwietnia 2019 r., był dniem pogrzebu, śp. ks. kan. Kazimierza Pietkuna. Uroczystości odbyły się kościele św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, a przewodniczył im biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w gronie ponad 100 księży i ponad półtysięcznej społeczności wiernych.

Podobnie było dzień wcześniej, w podobnym gronie księży i wiernych, podczas eksporty ciała do kościoła i modlitwie przy trumnie zmarłego. Tym uroczystościom, przewodniczył biskup senior Stefan Cichy z udziałem biskupa Marka Mendyka.

- Zgromadziliśmy się wokół trumny z ciałem ks. kanonika Kazimierza Pietkuna, długoletniego proboszcza tej parafii, w pewnym sensie można powiedzieć – budowniczego i konstruktora tej wspólnoty. Stajemy ze świadomością, że wszyscy jesteśmy w drodze i pozostaje po nas tutaj, w ludzkim wymiarze to, co było owocem naszego oddania się służbie. Tak myślimy o ks. Kazimierzu i dziękujemy za niego, za jego pracę, za jego oddanie się w kapłaństwie i przeżywaniu człowieczeństwa. I prosimy Boga o to, by objął swoim miłosierdziem to, co było brakiem, niedoskonałością – mówił podczas uroczystości Biskup legnicki.

Trumna z ciałem ks. Kazimierza została złożona na cmentarzu komunalnym w Zgorzelcu.