Pogrzeb Ojca ks. prof. Bogusława Drożdża

W środę, 5 czerwca, po Mszy św. pogrzebowej odprawionej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej, został pochowany śp. Karol Drożdż, tato ks. prał. Bogusława Drożdża.

Mszy św. pogrzebowej, w gronie ponad 30 koncelebransów, przewodniczył ks. prał. Józef Lisowski Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej. Homilię wygłosił ks. prał. Mieczysław Bętkowski. Nawiązał w niej do stwierdzenia, że każdy w swoim życiu potrzebuje przewodnika. Dla chrześcijanina, jest nim zawsze Jezus Chrystus, który prowadzi nas przez życie poprzez swoje słowo i sakramenty. Taką drogę życia podjął także śp. Karol Drożdż. Urodził się w 1929 r., w dniu w którym Kościół wspomina św. Józefa. W bieżącym roku, skończył 90 lat. Większość swego życia związał z Raciborowicami, gdzie założył rodzinę, pracował w nieistniejącej już cementowni „Podgrodzie”, cieszył się sukcesami swoich dzieci i wnuków. W ostatnim okresie doświadczał trochę bardziej krzyża cierpienia. Ziemską pielgrzymkę zakończył w poniedziałek, 3 czerwca 2019 r.

W imieniu duchowieństwa, słowa pożegnania wypowiedzieli: ks. dziekan Krzysztof Słabicki (w imieniu kolegów rocznika święceń), Rektor PWST we Wrocławiu ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec (w imieniu pracowników Uczelni), ks. prał. Józef Lisowski (w imieniu Biskupa legnickiego i pracowników kurialnych). Ks. Bogusław Drożdż dziękując zaś wszystkim przybyłym członkom Rodziny i gościom, przywołał pamięć o swoim Tacie, jako człowieku pracowitym i pełnym ustabilizowanej, żywej wiary.

Ks. prał. Bogusławowi Drożdżowi, długoletniemu współpracownikowi naszej edycji legnickiej Niedzieli (systematyczne „Godzinki kultury”), jego Mamie, Rodzeństwu, Rodzinie i Krewnym, składamy wyrazy współczucia i zapewnienie o pamięci modlitewnej.

Życie – to czas w którym szukamy Boga.

Śmierć – to czas w którym Go znajdujemy

Wieczność – to czas w którym Go posiadamy