NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Pogrzeb ks. Władysława Sługockiego

W bazylice w Krzeszowie, 11 grudnia 2018 r., została odprawiona Msza św. i obrzędy pogrzebowe śp. ks. kan. Władysława Sługockiego. Uroczystości przewodniczył biskup senior Stefan Cichy, w gronie prawie 40 koncelebransów.

 

Księża uczestniczący w pogrzebie, przybyli z terenu diecezji legnickiej, a także spoza jej granic. Wśród nich, obecni byli m.in. księża pochodzący z tej parafii, lub w niej pracujący, a także delegacja O. Cystersów. Obok Rodziny, Sióstr Benedyktynek wśród których Zmarły pełnił posługę kapelana przez 38 lat (od 27 VI 1980 r.), byli obecni także parafianie, Siostry zakonne z innych zgromadzeń, przedstawiciele Bractwa św. Józefa, czy też liczna delegacja z pobliskiego Chełmska Śląskiego, które zmarły ks. Władysław często odwiedzał.

 

Homilię wygłosił bp Stefan Cichy. - Szczególną rolę w życiu chrześcijanina odgrywa krzyż. Towarzyszy nam od chwili chrztu, przez dzieje naszego życia chrześcijańskiego aż do śmierci. Zawsze wpatrujemy się w krzyż, który jest w pobliżu ołtarza, bo na ołtarzu uobecnia się Chrystusowa ofiara. Szczególnie z krzyżem, jest też związane życie każdego kapłana: biskupa, czy prezbitera – mówił ksiądz Biskup. Przypomniał też życiorys Zmarłego, który żył tą drogą krzyża. Zachęcając do dalszej modlitwy i pamięci o zmarłym Księdzu, prosił też o modlitwę o nowe powołania kapłańskie, aby to pozostawione miejsce pracy duszpasterskiej, zostało przez Boga „wypełnione” obecnością, nowego księdza.

 

Zmarłego ks. Kanonika pożegnali przedstawiciele rodziny i duchowieństwa, a po modlitwach ostatniego pożegnania, trumna z Jego ciałem, została przeniesiona na cmentarz klasztorny Sióstr Benedyktynek, który znajduje się przy Mauzoleum Piastów.

Zmarłego ks. kan. Władysława Sługockiego, polecamy dalszej pamięci modlitewnej.
 


 

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl