Pogrzeb ks. Władysława Sługockiego

W bazylice w Krzeszowie, 11 grudnia 2018 r., została odprawiona Msza św. i obrzędy pogrzebowe śp. ks. kan. Władysława Sługockiego. Uroczystości przewodniczył biskup senior Stefan Cichy, w gronie prawie 40 koncelebransów.

Księża uczestniczący w pogrzebie, przybyli z terenu diecezji legnickiej, a także spoza jej granic. Wśród nich, obecni byli m.in. księża pochodzący z tej parafii, lub w niej pracujący, a także delegacja O. Cystersów. Obok Rodziny, Sióstr Benedyktynek wśród których Zmarły pełnił posługę kapelana przez 38 lat (od 27 VI 1980 r.), byli obecni także parafianie, Siostry zakonne z innych zgromadzeń, przedstawiciele Bractwa św. Józefa, czy też liczna delegacja z pobliskiego Chełmska Śląskiego, które zmarły ks. Władysław często odwiedzał.

Homilię wygłosił bp Stefan Cichy. - Szczególną rolę w życiu chrześcijanina odgrywa krzyż. Towarzyszy nam od chwili chrztu, przez dzieje naszego życia chrześcijańskiego aż do śmierci. Zawsze wpatrujemy się w krzyż, który jest w pobliżu ołtarza, bo na ołtarzu uobecnia się Chrystusowa ofiara. Szczególnie z krzyżem, jest też związane życie każdego kapłana: biskupa, czy prezbitera – mówił ksiądz Biskup. Przypomniał też życiorys Zmarłego, który żył tą drogą krzyża. Zachęcając do dalszej modlitwy i pamięci o zmarłym Księdzu, prosił też o modlitwę o nowe powołania kapłańskie, aby to pozostawione miejsce pracy duszpasterskiej, zostało przez Boga „wypełnione” obecnością, nowego księdza.

Zmarłego ks. Kanonika pożegnali przedstawiciele rodziny i duchowieństwa, a po modlitwach ostatniego pożegnania, trumna z Jego ciałem, została przeniesiona na cmentarz klasztorny Sióstr Benedyktynek, który znajduje się przy Mauzoleum Piastów.

Zmarłego ks. kan. Władysława Sługockiego, polecamy dalszej pamięci modlitewnej.