Pogrzeb ks. prał. A. Stankiewicza

Dzień 16 lutego 2018 r., był dla Legnicy dniem pogrzebu, jednego z wieloletnich proboszczów tego miasta, ks. prał. dr Aleksandra Stankiewicza. Msza św. pogrzebowa, został odprawiona w legnickiej parafii Matki Bożej Królowej Polski, na Osiedlu Kopernika, w której ks. Stankiewicz był proboszczem 25 lat. Uroczystości przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówień pożegnalnych, wygłoszonych przez przedstawicieli różnych środowisk.
Msza św., odprawiona była pod przewodnictwem Biskupa legnickiego, w gronie prawie 100 prezbiterów, przybyłych na tę uroczystość z terenu diecezji i diecezji sąsiednich.

Przypominając liczne funkcje które w swoim życiu pełnił ks. Stankiewicz, Biskup legnicki w homilii podkreślił, że: - Jako sługa Pana i służąc jednemu Panu, zawsze był gotów prowadzić innych do wspólnoty z Jezusem.

Po Eucharystii, po wygłoszeniu kolejnych słów pożegnania, podziękowań i modlitw, kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta na Cmentarz Komunalny. Gdzie trumna z ciałem Zmarłego, została złożona do grobu.

Tekst i foto: © Ks. Piotr Nowosielski

(Rozszerzymy)