Podwójny jubileusz O. Józefa Szańcy OFMConv

Franciszkanin O. Józef Szańca, obchodzi podwójny Jubileusz. Obok 50. lecia święceń prezbiteratu (obchodził go 16 czerwca, we wspólnocie parafialnej św. Jana Chrzciciela w Legnicy), przeżywa obecnie (30 listopada 2019 r.) 75. rocznicę swoich urodzin.

Z tej okazji w sobotę 30 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy została odprawiona Msza św.  Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy Marek Mendyk wraz z 30 kapłanami Diecezji Legnickiej. W intencji Jubilata modlili się także katecheci oraz rodzina Ojca Józefa z Wrocławia i Warszawy.

O. Józef jest nie tylko dyrektorem Katolickiej Szkoły im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy, ale także zastępcą dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej i diecezjalnym wizytatorem katechetycznym. Co tydzień, w soboty i niedziele, możemy też usłyszeć jego katechezę w Magazynie Rodzin Katolickich na antenie Radia Plus Legnica. Na przestrzeni prawie 28 lat, wygłosił ich już prawie półtora tysiąca.

Z okazji obchodzonych Jubileuszy, O. Józefowi składamy nasze serdeczne życzenia, wypraszając w modlitwie u Boga i Świętych Patronów, potrzebne łaski na dalsze lata życia i wypełniania swojego życiowego powołania. Niech zawsze towarzyszą Ojcu tak często powtarzane: Pokój i Dobro.

Redakcja Niedzieli legnickiej

foto: Monika Łukaszów