NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Pod sztandarami Miłosiernego

Pod sztandarami Jezusa Miłosiernego, odbyła się w przededniu Niedzieli Bożego Miłosierdzia, w sobotę, 7 kwietnia 2018 r., Żeńska Pielgrzymka Miłosierdzia z Chojnowa do Osłej.
 
- Do tej pory organizowaliśmy pielgrzymki mobilizując mężczyzn. Panie także zapragnęły wziąć udział w takiej formie modlitwy, więc dziś, Boże Miłosierdzie, o którym powiedział nam Pan przez kobietę, będą jako kobiety niosły światu – mówił o tym wydarzeniu ks. Mirosław Makowski proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
W organizację Pielgrzymki, zaangażował się obok parafii, Wydział Duszpasterski Kurii diecezjalnej. Stąd nie brakowało w niej uczestniczek nie tylko ze społeczności lokalnej, ale i innych zakątków diecezji.
Obok dominującej grupy Chojnowianek i Prochowiczanek, nie zabrakło także  uczestniczek z Legnicy, Lubina, Złotoryi, Prusic, okolicznych i innych miejscowości.
 
Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja w kościele parafialnym, wygłoszona przez ks. dr Leopolda Rzodkiewicza. Po niej, uczestnicy przeszli ulicami Chojnowa, aby następnie przez Jerzmanowice, Witków, Groble, Stary Łom dotrzeć do celu, jakim był tzw. Dom Chleba w Osłej.
 
- Ta pielgrzymka ma charakter ewangelizacyjny, czyli radosnego dawania świadectwa o swej wierze. Dlatego ma inny charakter niż pielgrzymki mężczyzn, bo oni szli w pielgrzymkach pokutnych. Ale cel jest podobny – modlitwa za rodziny – dodaje ks. Makowski.
 
Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski


logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl