Pod sztandarami Miłosiernego

Pod sztandarami Jezusa Miłosiernego, odbyła się w przededniu Niedzieli Bożego Miłosierdzia, w sobotę, 7 kwietnia 2018 r., Żeńska Pielgrzymka Miłosierdzia z Chojnowa do Osłej.

- Do tej pory organizowaliśmy pielgrzymki mobilizując mężczyzn. Panie także zapragnęły wziąć udział w takiej formie modlitwy, więc dziś, Boże Miłosierdzie, o którym powiedział nam Pan przez kobietę, będą jako kobiety niosły światu – mówił o tym wydarzeniu ks. Mirosław Makowski proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

W organizację Pielgrzymki, zaangażował się obok parafii, Wydział Duszpasterski Kurii diecezjalnej. Stąd nie brakowało w niej uczestniczek nie tylko ze społeczności lokalnej, ale i innych zakątków diecezji.
Obok dominującej grupy Chojnowianek i Prochowiczanek, nie zabrakło także  uczestniczek z Legnicy, Lubina, Złotoryi, Prusic, okolicznych i innych miejscowości.

Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja w kościele parafialnym, wygłoszona przez ks. dr Leopolda Rzodkiewicza. Po niej, uczestnicy przeszli ulicami Chojnowa, aby następnie przez Jerzmanowice, Witków, Groble, Stary Łom dotrzeć do celu, jakim był tzw. Dom Chleba w Osłej.

- Ta pielgrzymka ma charakter ewangelizacyjny, czyli radosnego dawania świadectwa o swej wierze. Dlatego ma inny charakter niż pielgrzymki mężczyzn, bo oni szli w pielgrzymkach pokutnych. Ale cel jest podobny – modlitwa za rodziny – dodaje ks. Makowski.