Początek uroczystości pogrzebowych ks. prał. Stankiewicza

Od wprowadzenia trumny z ciałem zmarłego ks. prał. Aleksandra Stankiewicza do kościoła MB Królowej Polski w Legnicy i Mszy św. w jego intencji, rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłego Prezbitera.
Uroczystość miała miejsce, w czwartkowy wieczór, 15 lutego 2018 roku, z udziałem członków rodziny, parafian i przybyłych gości. Modlitwie przewodniczył bp Marek Mendyk. We Mszy św. koncelebrowanej wziął także udział biskup senior Stefan Cichy, oraz grono ponad 20 koncelebransów. Homilię wygłosił ks. dr Jarosław Kowalczyk.

Po Mszy św., odbyło się modlitewne czuwanie przy trumnie ze Zmarłym, do godz. 21.00.

Pogrzeb zaplanowano na piątek, 16 lutego, również w kościele MB Królowej Polski, na Osiedlu Kopernika w Legnicy. Początek od godz.10.30, od oficjalnych przemówień i pożegnań.
Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00,pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.
Po Mszy św., kondukt żałobny przejdzie ulicami miasta na Cmentarz Komunalny, gdzie zostanie złożona trumna z ciałem Zmarłego.
 Ks. Prałata Aleksandra polecamy pamięci modlitewnej

Tekst i foto: © Ks. Piotr Nowosielski