Piłkarski piknik w Leśnej

W sobotę 16 czerwca na Orliku w Leśnej z inicjatywy ks. Artura Kotrysa odbył się piknik piłkarski, w którym uczestniczyli ministranci oraz lektorzy z parafii św. Jana Chrzciciela z Leśnej oraz z parafii św. Józefa Robotnika w Zawidowie.

Zmagania najmłodszych ministrantów oraz lektorów poprzedził mecz ojców ministrantów i kapłanów. Ks. Artur nie tylko zorganizował spotkanie, ale również bronił bramki ojców z Leśnej, swoją drużynę wspierał dzielnie również ks. Daniel, który był napastnikiem drużyny ojców z Zawidowa. Dużo śmiechu, zabawy i dopingu synów oraz żon, i mam sprawiło, że to ojcowie z Leśnej wygrali mecz 3:1.

Następnie do rozgrywek o puchar ks. dziekana Zbigniewa Karabana z Zawidowa przystąpiła młodzież. Drużyna z Zawidowa odebrała puchar zwycięzcy tego spotkania z ręki ks. Dziekana. Zabawa, śmiech, wspólne spędzenie czasu w zaganianym świecie, tego często nam brakuje. To nie ostatnie spotkanie tego typu. Do pikniku nie doszłoby gdyby nie ludzie dobrej woli tacy jak pan Robert Czeczot, Waldemar Kwiatkowski, pracownicy Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej, pan Burmistrz Leśnej, który ufundował medale okolicznościowe oraz mamy ministrantów, które zadbały, aby nikt nie wyszedł ze spotkania głodny. Wszystkim dziękujemy.

tekst AK, foto Waldemar Kwiatkowski