NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Pielgrzymka na Górzec z darem serca

W niedzielę 9 września ponad tysiąc osób z całego regionu przyjechało do Męcinki koło Jawora, by wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce na Górę Górzec. Uroczystość rozpoczęła się w kościele Świętego Andrzeja, skąd pątnicy ruszyli na kalwarię zbudowaną przez Cystersów w 1740 roku.

Kapliczki drogi krzyżowej rozsiane wśród pól i lasu wiodą pątników na sam szczyt góry położonej 445 m n.p.m. Nabożeństwo drogi krzyżowej rozpoczęło się przy Domku Pustelnika. Rozważania przygotowane przez katechetkę Wiesławę Kostrzewę nawiązywały do życia Św. Stanisława Kostki. Relikwie patrona Polski, a zarazem dzieci i młodzieży towarzyszyły pątnikom wędrującym dróżkami cysterskiej drogi położonej w Parku Krajobrazowym „Chełmy”.

Nabożeństwu drogi krzyżowej oraz Mszy św. polowej na szczycie góry Górzec przewodniczył ks. Waldemar Wesołowski – rzecznik diecezji legnickiej. W procesji wzięła udział m.in. orkiestra dęta Hanys Band z Wrocławia, Straż Pożarna z Męcinki, nie zabrakło także uczniów z Zespołu Szkół w Męcince przebranych w stroje cystersów oraz całych rodzin. Na zakończenie Eucharystii każdy z uczestników mógł oddać cześć relikwiom Św. Stanisława i otrzymać pamiątkowy obrazek z wizerunkiem świętego.

Pielgrzymkę na Górzec zakończył piknik rodzinny przy zabytkowej sztolni “Rudolf”. Podczas wspólnej zabawy można było spróbować domowych wypieków, serwowany był także gulasz, kiełbaski z grilla oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Nie zabrakło także loterii fantowej z cennymi nagrodami. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla małych pacjentów z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli legnickiej oraz na stronie Radia Plus Legnica

Monika Poręba-Zadrożna, Paweł Zadrożny


 

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl