Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

W niedzielę 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, do Krzeszowa przybyły dzieci z różnych stron diecezji. Był to jeden z najradośniejszych dni w krzeszowskim sanktuarium.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego uwielbienia w kościele pw. św. Józefa, które podobnie jak Eucharystię, uświetniła schola z Bielawy. Następnie Mszy św. przewodniczył o. Piotr Dettlaff z telewizji TRWAM, a gościem spotkania była Magdalena Buczek - założycielka podwórkowych kółek żywego różańca.

Było również sporo zabawy i śmiechu podczas wspólnej agapy i gry terenowej pt. „Rozpoznaj świętego po atrybucie jego”. Główne nagrody trafiły do Jawora i Olszyn, a są nimi wycieczki dla dwóch osób do Pragi.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia chcieli podzielić się radością i przybyli do Łaskawej Pani. Dziękujemy rodzicom i katechetom za to, że umożliwili swoim najmłodszym uczestnictwo w tej pielgrzymce. Będziemy ten dzień długo pamiętać i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Grzegorz Żurek, foto Przemysław Groński