Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa

Po wielkiej pielgrzymce Żywego Różańca przyszedł czas na pielgrzymkę dzieci. Do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przybyło ponad 300 dzieci
Młodzi pielgrzymi to członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych, Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz innych wspólnot dziecięcych działających w parafiach. Najmłodszym pielgrzymom towarzyszyli duszpasterze, katecheci i rodzice.
Pielgrzymka dzieci odbyła się po raz drugi, ale pierwszy raz połączona była z przeglądem piosenki religijnej i patriotycznej.
Kolejnym punktem spotkania była gra terenowa, w której uczestniczyła większość małych pielgrzymów. Z pomocą specjalnie przygotowanej książeczki-przewodnika po sanktuarium dzieci miały do wykonania konkretne zadania, dzięki którym poznawały także tajniki zabytków krzeszowskiego opactwa.
Dla uzdolnionych artystycznie organizatorzy przygotowali warsztaty malarskie. Można było wcielić się w postać śląskiego Rembrandta, czyli Michała Willmanna, autora krzeszowskich fresków i obrazów. Natomiast dla lubiących zabawy sportowe udostępniono dmuchańce i inne atrakcje sportowe.
Każdy pielgrzym mógł ponadto zwiedzić zabytki krzeszowskiego sanktuarium, w tym także podziemia klasztoru i bazyliki oraz mauzoleum Piastów Świdnickich. Wśród obecnych na pielgrzymce rozlosowano także liczne nagrody i pamiątki.
Końcowym akcentem była wspólna Msza św. w kościele brackim pw. Św. Józefa, której przewodniczył o. Piotr Dettlaff z Torunia. Swoje świadectwo złożyła także Magda Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych.
Więcej na stronie Radia Plus Legnica