Parafia NSPJ w Legnicy ma relikwie św. Jana Pawła II

Relikwie I stopnia, kropla krwi św. Jana Pawła II, w specjalnym relikwiarzu zostały uroczyście zainstalowane w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim osiedlu Piekary. Uroczystość, której przewodniczył ks. Józef Lisowski Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej odbyła się we wtorek, 16 października, w dzień 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po Eucharystii w kościele została odsłonięta tablica upamiętniająca 40 rocznicę pontyfikatu i 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na placu przy kościele natomiast posadzono dąb papieski. Całą uroczystość zakończył koncert pt. "Ojczyzno ma" w wykonaniu Legnickiej Orkiestry Symfonicznej, Zespołu Muzyki Sakralnej "Lumen", Chór "LCK "Madrygał" oraz chór Parafii NSPJ a także dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Muzykę napisał Zbigniew Małkowicz, a dyrygował Benedykt Ksiądzyna.
Tekst i foto: Monika Łukaszów