Orszak Trzech Króli w Wągrodnie

W  małej miejscowości, w Wągrodnie , w parafii w Rosochatej, po raz siódmy przeszedł zainicjowany przed laty przez Eucharystyczny Ruch Młodych, działający w Szkole Podstawowej w Wągrodnie , Orszak Trzech Króli.
Jak każdy tego rodzaju pochód jest sposobem na wyrażenie swojej wiary.  Dodatkowo od wielu lat, celem jest również zbiórka darów dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie. Uczestnicy barwnego pochodu składają ofiary Dzieciątku Jezus. Sami obdarowani  z wielką wdzięcznością i wzruszeniem przyjmują takiego rodzaju wsparcie.
Tegoroczny Orszak, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Gosposie”, po Eucharystii, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Józef Juźków, przeszedł do świetlicy wiejskiej , gdzie  w Bożonarodzeniowej scenerii,  przy słodkim poczęstunku śpiewano kolędy.
Tekst i foto: Zofia Laszkiewicz