Orszak Trzech Króli w Legnickim Polu

Po raz pierwszy ulicami Legnickiego Pola przeszedł Orszak Trzech Króli. Wzięli w nim udział mieszkańcy 11 miejscowości należących do miejscowej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi.
Wśród uczestników przeważały dzieci i młodzież, ale jak się dało zauważyć, wędrowały też całe rodziny. Niemal wszyscy udekorowani w specjalnie przygotowane korony, ze śpiewnikami w ręku uczynili ten Orszak jeszcze bardziej barwnym i rozśpiewanym. Wyruszyli z placu przy bazylice i maszerując przez kolejne ulice miejscowości dotarli do świątyni, aby tutaj wspólnie pokłonić się Dzieciątku. Na czele orszaku wraz z królami maszerował Henryk Pobożny, który tutaj w Legnickim Polu zajmuje szczególne miejsce. Organizatorami tego wydarzenia była miejscowa parafia i jej duszpasterze ks. Tomasz Bunikowski i ks. Włodzimierz Gucwa.
Tekst i foto: Monika Łukaszów