Okres zmian personalnych w diecezji

Dzień 30 maja br., był w naszej diecezji dniem ogłoszenia zmian personalnych wśród księży.

Pierwszymi którzy otrzymali dekrety Biskupa legnickiego kierujące do pracy na parafie, byli tegoroczni neoprezbiterzy. Po nich, kolejne dekrety otrzymali pozostali księża z diecezji, których objęły zmiany proboszczowskie, wikariuszowskie, decyzje o przejściu na emeryturę, czy też o objęciu stanowisk w diecezji.

Neoprezbiterzy zostali skierowani na następujące placówki:  Ks. Roman Charkot do Bolesławca (par. MB Nieustającej Pomocy), ks. Michał Kamiński do Jeleniej Góry (par. św. Erazma i Pankracego), ks. Mateusz Maleńczuk do Lubina (par. św. Maksymiliana Kolbe), a ks. Tomasz Piątkowski do Polkowic (par. MB Królowej Polski)

Biskup legnicki podziękował też księżom ustępującym z parafii z racji wieku lub choroby. Należą do nich: ks.  Wiesław Migdał (Lubin św. Maksymiliana Kolbe), ks. Wilhelm Ogaza (Zebrzydowa), ks. Stanisław Polonis (Łagów), ks. Ludwik Solecki  (Ciechanowice).

Do księży którzy obejmą nowe funkcje w diecezji, należą: ks. Rober Bielawski który został ustanowiony dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego, oraz ks. Marcin Uryga który został ustanowiony dyrektorem Domu księży Emerytów.

Nastąpią też zmiany zasięgu niektórych parafii. Połączone zostaną parafie: Czernica i Dziwiszów oraz Łagów i Jerzmanki.

Zmiany księży nastąpią 24 czerwca, a neoprezbiterzy przybędą do parafii 1 lipca.

- Dziękuję wszystkim którzy pracują, którzy się trudzą, którzy zmagają się, a tym, którzy wchodzą w nowe zadania, dziękuję za to, że je podejmujecie, a Boże błogosławieństwo niech wam towarzyszy – mówił do przybyłych księży Biskup legnicki, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.