Obrazy Krystiana Wodnioka na wystawie w Bolesławcu

W piątek 16 marca w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac śląskiego artysty malarza Krystiana Wodnioka. To już druga jego wystawa w Bolesławcu. Tym razem można obejrzeć pejzaże, sceny marynistyczne oraz kompozycje kwiatowe, portrety.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał prezydent Bolesławca Piotr Roman, życząc przybyłym gościom i przyjaciołom malarza wielu pięknych wrażeń.

- Dzięki poznanym tu ludziom, przyjaciołom i wielkiej życzliwości ze strony organizatorów drugiej już wystawy, Bolesławiec stał się bardzo bliski memu sercu. Przybywam tu z wielką radością i mam nadzieję, że moje prace przysporzą państwu miłych wrażeń – powiedział artysta.

- Fascynacja obrazami Krystiana Wodnioka przeobraziła się w przyjaźń, która trwa już wiele lat. Jej owocem jest min. druga wystawa jego obrazów w naszym mieście – powiedział z kolei jeden z inicjatorów wystawy Dariusz Filistyński.

Wystawę obrazów można oglądać codziennie do 8 kwietnia. Po jej zamknięciu obrazy Krystiana Wodnioka będą wystawione do sprzedaży.

Krystian Wodniok urodził się w 1965 roku w Katowicach, mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Uprawia głównie malarstwo olejne. Maluje portrety, pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe. Wykonuje również kopie obrazów dawnego i współczesnego malarstwa, które cieszą się dużym powodzeniem w kraju i za granicą. Chętnie podejmuje tematy religijne, surrealistyczne i marynistyczne, zaś szczególnymi kierunkami jego twórczości są portrety i tematyka judaistyczna. Jego prace znaleźć można w prywatnych kolekcjach w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Norwegii, Włoszech (zbiory Watykanu), Turcji, Izraelu, USA i Australii.

Wyrazem uznania dla artysty było również powierzenie mu prowadzenia atelier malarstwa na Międzynarodowym Kongresie Ekumenicznym w Viviers (Francja) w 1991 r. W 1996 roku w Rzymie obraz artysty otrzymał papież Jan Paweł II. Artysta przekazuje również obrazy na różnego rodzaju aukcje charytatywne, w kraju a także za granicą, między innymi na aukcję w Nowym Jorku i Londynie w ramach akcji „polscy artyści plastycy – dzieciom” dla Fundacji SERCE - Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

Więcej informacji o malarzu i jego pracach na stronie www.wodniok.art.pl

ks. Waldemar Wesołowski