Obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozpoczęty!

Dziś (9 lipiec) przed południem uroczysta Msza św. w legnickiej katedrze pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego oficjalnie rozpoczęła tegoroczny obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który w tym roku przebiega pod hasłem „Pokarm na drogę”. Blisko 600 studentów z całej Polski spędzi w Legnicy cały tydzień. Organizatorzy dla uczestników przygotowali bogaty program, w którym przewidziano nie tylko modlitwę, ale też zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc tej części Dolnego Śląska. Stypendyści odwiedza m.in. Krzeszów, Legnickie Pole, Karpacz a także spotkają się na wspólnotowej modlitwie w miejscu wydarzenia eucharystycznego, w kościele św. Jacka w Legnicy.
Dziś, w pierwszym dniu pobytu w Legnicy, po wspólnej modlitwie w Katedrze, odbyła się konferencja prasowa z udziałem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, władz miasta na czele z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim oraz zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i przedstawicielem KGHM Polska Miedzi S.A. Podczas spotkania zapoznano dziennikarzy z ideą istnienia i działania Fundacji oraz z programem, jakie będzie realizowany podczas obozu. Natomiast wieczorem stypendyści w trzech legnickich kościołach wzięli udział w nabożeństwie Słowa Bożego.
Tekst i foto: Monika Łukaszów