Obchód wspomnienia św. Hildegardy

Dnia 21 września 2019 roku, tradycyjnie odbędą się w Legnicy coroczne uroczystości ku czci

doktor Kościoła Hildegardy z Bingen, z okazji jej liturgicznego święta. W bieżącym roku, obchody nabierają szczególnie uroczystego charakteru, w związku z obecnością po raz pierwszy relikwii św. Hildegardy.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych obchodów będzie Msza św., odprawiana pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka, z modlitwą o uzdrowienie oraz możliwością ucałowania relikwii św. Hildegardy.

W programie dnia znajduje się także: o godz. 15.30 wykład otwarty ks. prof. dr. hab. Włodzimierza Wołyńca, rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego (Centrum Spotkań im. Jana Pawła II); a po nim panel dyskusyjny z udziałem: dr Alfredy Walkowskiej, dr n. med. Urszuli Krupy, ks. prof. dr. hab. Bogusława Drożdża, ks. dr. Marcina Wiśniewskiego, lek. Barbary Bartoś, i mgr. Andrzeja Jelinowskiego.

Msza św. będzie odprawiona o godz. 18.00, w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, przy wystawionych relikwiach św. Hildegardy.

Będzie jej towarzyszyła także oprawa muzyczna z elementami muzyki św Hildegardy, w wykonaniu zespołu Cantus Mirabilis

Zapraszają Organizatorzy: Polskie Centrum św. Hildegardy w Legnicy i Diecezjalne Centrum Edukacyjne

Red.