NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

O czerwcowych wydarzeniach na konferencji prasowej

5 czerwca w małej auli WSD odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o najważniejszych wydarzeniach w czerwcu.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzony konferencją naukową nt. encykliki Humanae Vitae i ewangelizacja miasta – to dwa wielkie wydarzenia, które odbędą się w Legnicy w czerwcu.

O tych inicjatywach mówili dziennikarzom: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, rektor WSD ks. Piotr Kot, ks. Mariusz Habiniak – diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Przemysław Superson – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz ks. Robert Bielawski – duszpasterz akademicki.

Już w najbliższą sobotę ( 9 czerwca) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbędzie się konferencja poświęcona 50 rocznicy wydania encykliki bł. Pawła VI Humanae Vitae o moralnych zasadach przekazywania życia ludzkiego. Rozpoczęcie konferencji o 9,30. natomiast o 12,30 Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Eucharystii wyruszy X Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się w kościele św. Jacka świadectwem małżeństw i wspólną agapą.

Natomiast za tydzień, 16 czerwca, zaplanowano ewangelizację Legnicy. To wielkie przedsięwzięcie odbywać się będzie pod hasłem: W mocy Ducha, a przewodzić mu będzie Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej oraz rzesza ewangelizatorów.

ksww

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl