O czerwcowych wydarzeniach na konferencji prasowej

5 czerwca w małej auli WSD odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o najważniejszych wydarzeniach w czerwcu.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedzony konferencją naukową nt. encykliki Humanae Vitae i ewangelizacja miasta – to dwa wielkie wydarzenia, które odbędą się w Legnicy w czerwcu.

O tych inicjatywach mówili dziennikarzom: biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, rektor WSD ks. Piotr Kot, ks. Mariusz Habiniak – diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Przemysław Superson – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz ks. Robert Bielawski – duszpasterz akademicki.

Już w najbliższą sobotę ( 9 czerwca) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbędzie się konferencja poświęcona 50 rocznicy wydania encykliki bł. Pawła VI Humanae Vitae o moralnych zasadach przekazywania życia ludzkiego. Rozpoczęcie konferencji o 9,30. natomiast o 12,30 Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Po Eucharystii wyruszy X Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się w kościele św. Jacka świadectwem małżeństw i wspólną agapą.

Natomiast za tydzień, 16 czerwca, zaplanowano ewangelizację Legnicy. To wielkie przedsięwzięcie odbywać się będzie pod hasłem: W mocy Ducha, a przewodzić mu będzie Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej oraz rzesza ewangelizatorów.

ksww