O abp. Baraniaku w Lubinie

W Lubinie, w parafii św. Jana Bosko, 22 lutego 2019 r. gościem 67 spotkania Salezjańskiego Kociołka Kultury była dr Jolanta Hajdasz. Dziennikarka, gościła na podobnym spotkaniu przed rokiem. Wtedy, spotkanie połączone było z prezentacją drugiego z filmów jej autorstwa, pt. „Żołnierz niezłomny Kościoła”, poświęconego osobie abpa Antoniego Baraniaka. Tym razem, zagościła z filmem pt. „Powrót”.

Spotkanie przed rokiem, kończyło się apelem o wsparcie starań, podjętych na rzecz uhonorowania przez Prezydenta RP osoby bohaterskiego Biskupa, oraz do abp. Stanisława Gądeckiego metropolity poznańskiego o podjęcie starań na rzecz procesu beatyfikacyjnego. Prezentowany film, zawiera swego rodzaju echo tych starań.

Organizatorem spotkania była parafia św. Jana Bosko i Wspólnota „Wiara i Rozum” w Lubinie.

* Dr Jolanta Hajdasz jest dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia
Dziennikarzy Polskich, reżyserem, publicystką i redaktor naczelną Wielkopolskiego Kuriera „Wnet”.