Nocna Droga Krzyżowa

Aż 150 osób, uczestniczyło w V Nocnej Drodze Krzyżowej ze Ścinawy do Lubina, która odbyła się w nocy z piątku na sobotę tj. 5/6 kwietnia. Pielgrzymi w kilkuosobowych grupach, pokonując ponad 28 km. trasę w ciszy i skupieniu, rozważali Mękę Jezusa Chrystusa. Podczas kilkugodzinnej wędrówki obowiązywała zasada milczenia, z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej.
Dla wielu było to prawdziwe wyzwanie. Jednak - jak zgodnie podkreślają uczestnicy Drogi Krzyżowej jest to wyjątkowa forma modlitwy, która pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami, a przede wszystkim spotkać się z Bogiem twarzą w twarz. Nocna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony – podkreślają uczestnicy.
Wśród uczestników modlitwy był m.in. pan Wojtek, który mówi, że jest to jego taka swojego rodzaju pielgrzymka
-Ta niesamowita wieczorna cisza, sprawia wyjątkowe wrażenie zadumy i refleksji. Tutaj słychać, każdy krok osoby kroczącej za krzyżem Chrystusa – mówi pan Wojciech.
Po pokonaniu zaplanowanej trasy, wszyscy szczęśliwie dotarli do Lubina, gdzie pod krzyżem przy parafii św. Jana Bosko, zakończyła się V Nocna Droga Krzyżowa.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedziła Msza św., sprawowana w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie.
Organizatorem tego wyjątkowego nocnego nabożeństwa, była lubińska grupa Mężczyzn św. Józefa, działająca przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie

Tekst: Monika Łukaszów
foto: Piotr Socha