Niepodległościowy kielich w Miłkowie

W sobotę, 20 października 2018 r., wspólnota parafialna w Miłkowie, przeżywała uroczystość odpustową, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jadwigi Śląskiej, patronki parafii, ale także był to dzień zakończenia misji parafialnych, które głosił O. Andrzej Zbroja OFMConv.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. inf. Józef Strugarek ze Szczawna Zdroju, a liturgię uświetnił swoim śpiewem Chór Parafialny również ze Szczawna Zdroju. Ks. infułat z okazji przeżywanego roku 100. lecia Niepodległości Ojczyzny, ofiarował dla parafii kielich mszalny.

Czasza kielicha jest zdobiona orłami. Został on pobłogosławiony, na początku przeżywanej uroczystości. - Niech ten kielich upamiętnia, nasze wspominanie, że od 100 lat jesteśmy niepodległym państwem, a te symboliczne orły, niech nam przypominają że Polska, Ojczyzna, jest nam wszystkim bardzo droga – mówił ks. Infułat dokonując poświęcenia kielicha mszalnego.

Homilię wygłosił O. Misjonarz. Nawiązując do osoby św. Jadwigi, przypominając jej życie i cnoty, którymi zasłynęła, osiągając świętość. - Słowo Boże jest w życiu św. Jadwigi żywe. Wcielała je w swoje życie, pomnażając swe praktyki pokutne, opiekując się chorymi, dbając o los więźniów, ubogich, miała też szczególne nabożeństwo do Matki Bożej – mówił o niej kaznodzieja. - Jesteśmy tak jak św. Jadwiga, powołani do świętości. Każdy z nas, powinien odkrywać plan, który Pan Bóg przygotował dla naszego życia. Św. Jadwiga na pewno modli się za nami, żebyśmy ten Boży plan odkrywali, byśmy nie ulegali pokusom, modom tego świata, ale bardziej słuchali Boga i Jemu ufali – życzył zgromadzonym O. Andrzej.

- Dziękujemy Panu Bogu za ten dar misji świętych, słowami Ojca św. Jana Pawła II: Bądź uwielbiony Panie za świadectwo twoich misjonarzy – mówili przedstawiciele parafian, zwracając się z podziękowaniem do Ojca Misjonarza. A swoje podziękowanie, zarówno O. Misjonarzowi jak i za udział w tej uroczystości parafianom i przybyłym gościom, wyraził też proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Kulesza, zapraszając jednocześnie do udziału w renowacji Misji za rok.

Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną i odśpiewaniem „Te Deum”.