NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Niepodległościowy kielich w Miłkowie

W sobotę, 20 października 2018 r., wspólnota parafialna w Miłkowie, przeżywała uroczystość odpustową, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jadwigi Śląskiej, patronki parafii, ale także był to dzień zakończenia misji parafialnych, które głosił O. Andrzej Zbroja OFMConv.

 

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. inf. Józef Strugarek ze Szczawna Zdroju, a liturgię uświetnił swoim śpiewem Chór Parafialny również ze Szczawna Zdroju. Ks. infułat z okazji przeżywanego roku 100. lecia Niepodległości Ojczyzny, ofiarował dla parafii kielich mszalny.

Czasza kielicha jest zdobiona orłami. Został on pobłogosławiony, na początku przeżywanej uroczystości. - Niech ten kielich upamiętnia, nasze wspominanie, że od 100 lat jesteśmy niepodległym państwem, a te symboliczne orły, niech nam przypominają że Polska, Ojczyzna, jest nam wszystkim bardzo droga – mówił ks. Infułat dokonując poświęcenia kielicha mszalnego.

 

Homilię wygłosił O. Misjonarz. Nawiązując do osoby św. Jadwigi, przypominając jej życie i cnoty, którymi zasłynęła, osiągając świętość. - Słowo Boże jest w życiu św. Jadwigi żywe. Wcielała je w swoje życie, pomnażając swe praktyki pokutne, opiekując się chorymi, dbając o los więźniów, ubogich, miała też szczególne nabożeństwo do Matki Bożej – mówił o niej kaznodzieja. - Jesteśmy tak jak św. Jadwiga, powołani do świętości. Każdy z nas, powinien odkrywać plan, który Pan Bóg przygotował dla naszego życia. Św. Jadwiga na pewno modli się za nami, żebyśmy ten Boży plan odkrywali, byśmy nie ulegali pokusom, modom tego świata, ale bardziej słuchali Boga i Jemu ufali – życzył zgromadzonym O. Andrzej.

 

- Dziękujemy Panu Bogu za ten dar misji świętych, słowami Ojca św. Jana Pawła II: Bądź uwielbiony Panie za świadectwo twoich misjonarzy – mówili przedstawiciele parafian, zwracając się z podziękowaniem do Ojca Misjonarza. A swoje podziękowanie, zarówno O. Misjonarzowi jak i za udział w tej uroczystości parafianom i przybyłym gościom, wyraził też proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Kulesza, zapraszając jednocześnie do udziału w renowacji Misji za rok.

 

Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną i odśpiewaniem „Te Deum”.

 

Tekst i foto: © ks. Piotr Nowosielski
logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl