Na Krzeszowskiej Kalwarii

W pierwszym dniu z zaplanowanych trzydniowych obchodów odpustu w Krzeszowie, 13 sierpnia 2019 r., miało miejsce rozważanie Drogi krzyżowej na Kalwarii krzeszowskiej.

Wzięło w niej udział ponad 40 pielgrzymów. Niektórzy z nich, przyjeżdżają spoza diecezji i zza granicy na ten jeden dzień w roku, kiedy nawiedza się wszystkie kaplice. 16 kaplic zawiera 33. stacje rozbudowanej wersji drogi krzyżowej, rozpoczynającej się i kończącej w zespole klasztornym.

Nabożeństwo było okazją do rozważań Męki Pańskiej, ale także podziękowań i modlitwy za osoby, które przyczyniły się do renowacji czy wyposażenia poszczególnych kaplic.

Nabożeństwu przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Marian Kopko, a wspierali go ks. prał. Ludwik Solecki, oraz ks. Piotr Sługocki z diecezji Opolskiej.