Mysłakowice gościły osoby niepełnosprawne

W sobotę, 11 stycznia 2020, Mysłakowice gościły najpierw w kościele parafialnym, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury, uczestników spotkania opłatkowego Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół. W uroczystości uczestniczył legnicki biskup pomocniczy Marek Mendyk.

W kościele parafialnym, księdza Biskupa, przybyłych księży, przedstawicieli władz, organizacji i stowarzyszeń wspierających działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, oraz uczestników powitał proboszcz parafii a zarazem dziekan dekanatu Mysłakowice ks. prał. Mieczysław Bętkowski

W homilii, biskup Marek Mendyk nawiązał do odczytywanej tego dnia ewangelii, mówiącej o uzdrowieniu przez Jezusa trędowatego człowieka. (Łk 5, 12-16). Jezus nie boi się tej choroby, wyciąga rękę, dotyka go i na jego prośbę odpowiada: „Chcę, bądź oczyszczony”.

- Czego uczy nas ten ewangeliczny obraz? M.in. tego, jak wiele może uczynić jedna, życzliwie wyciągnięta ręka, skierowana z pomocą do drugiego człowieka. Pan Bóg użycza swej mocy ludzkiej dłoni, kiedy w życzliwym geście, otwieramy się na drugiego człowieka, staramy się mu pomóc. Bóg ceni każdy dobry ludzki gest, każdą dobrą wolę wyrażoną wobec bliźniego i On sam, będzie nam nagrodą. Życzę, aby to dzieło, które rozpoczęło się przed laty w Mysłakowicach, dalej się rozwijało i obejmowało jak najszersze kręgi ludzi. Niech obfituje w gesty miłości i pomocy. Niech jedyną motywacją do podejmowania pomocy, będzie miłość do Pana Boga. Nie bójcie się wyciągać pomocnej dłoni do drugiego człowieka.

Przy okazji, zachęcał też do czytania prasy katolickiej, w tym tygodnika „Niedziela”. - To ważne pismo, m.in. ze względu na świadectwa tych, którzy dzielą się swoją mądrością, wiarą na jej łamach. Czytajcie „Niedzielę” i przekazujcie dalej, szczególnie młodszemu pokoleniu, żeby zobaczyli że tam też mogą znaleźć coś dla siebie – mówił biskup Marek.

Podziękowania za sprawowaną Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych, na ręce biskupa Marka Mendyka złożył Stanisław Schubert, prezes karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Natomiast ks. prał. Mieczysław Bętkowski, podziękował za modlitwy, obecność i pomoc w czasie swojej choroby, której niedawno doświadczył.

Po Mszy św., druga część wydarzenia, z udziałem pona 250 osób, przybyłych gości, odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

To już 21. tego typu spotkanie, które odbywa się w styczniu, w okresie poświątecznym