NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Modlitwa za Ojczyznę i Piknik Patriotyczny w Krzeszowie.

13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbył się kolejny Piknik Rodzinny połączony z V Zjazdem Motocyklowym Dolnego Śląska oraz pielgrzymką Akcji Katolickiej. W tym roku spotkanie wpisało się w obchody 100–lecia Niepodległości i odbyło się pod hasłem „Ku czci Niepodległej”.

W południe w bazylice odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wielu pielgrzymów. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się Piknik Patriotyczny. Było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.  Najmłodsi mogli skorzystać z licznych dmuchanych zjeżdżali, trampolin. Natomiast osoby starsze mogły sprawdzić się na strzelnicy, bądź podjąć wyzwanie rzucone przez Kamiennogórską Straż Leśną i wziąć udział w przygotowanych przez nią zawodach. Nie zabrakło również stanowisk Poczty Polskiej, NSZ czy Muzeum Tkactwa z Kamiennej Góry, które również umilały czas przybyłym.

W tym dniu po raz kolejny do sanktuarium przybyli motocykliści z całego Dolnego Śląska na V Zjazd Motocyklowy. Tym razem odnotowaliśmy większe grono fanów motocykli, niż w poprzednich latach. Oprócz wspólnego pielgrzymowania, zjazd był okazją do wymiany doświadczeń związanych z dwu lub trzykołowcami.

Już od godziny dziewiątej na placu przed bazyliką mogliśmy podziwiać prawdziwe cuda motoryzacyjne. Po Eucharystii ks. Jarosław Górecki poświęcił wszystkie pojazdy, wypraszając u św. Krzysztofa potrzebne łaski dla właścicieli. Zgodnie z tradycją, motocykliści zaprezentowali moc swoich maszyn poprzez ryk silników, a tych było ponad 400.
Na scenie przy bazylice odbyły się także występy zespołów, w tym zespołu Rota ze Złotoryi, który poprowadził wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Wszyscy uczestnicy zjazdu oraz pikniku rodzinnego mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję agapy. Nie mogłoby też zabraknąć loterii fantowej. Każdy, kto zakupił los otrzymał nagrodę, a dodatkowo wziął udział w losowaniu głównym, w którym do wygrania był m.in. telewizor, ekspres do kawy, oraz cegiełki na zbliżające się koncerty Zespołu Śląsk oraz Józefa Skrzeka.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom, partnerom i patronom medialnym tego wydarzenia.

Więcej na stronie www.opactwo.eu
Jacek Trybała, foto Przemysław Groński
 

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl