Modlitwa za Ojczyznę i Piknik Patriotyczny w Krzeszowie.

13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbył się kolejny Piknik Rodzinny połączony z V Zjazdem Motocyklowym Dolnego Śląska oraz pielgrzymką Akcji Katolickiej. W tym roku spotkanie wpisało się w obchody 100–lecia Niepodległości i odbyło się pod hasłem „Ku czci Niepodległej”.

W południe w bazylice odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wielu pielgrzymów. Po wspólnej modlitwie rozpoczął się Piknik Patriotyczny. Było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.  Najmłodsi mogli skorzystać z licznych dmuchanych zjeżdżali, trampolin. Natomiast osoby starsze mogły sprawdzić się na strzelnicy, bądź podjąć wyzwanie rzucone przez Kamiennogórską Straż Leśną i wziąć udział w przygotowanych przez nią zawodach. Nie zabrakło również stanowisk Poczty Polskiej, NSZ czy Muzeum Tkactwa z Kamiennej Góry, które również umilały czas przybyłym.

W tym dniu po raz kolejny do sanktuarium przybyli motocykliści z całego Dolnego Śląska na V Zjazd Motocyklowy. Tym razem odnotowaliśmy większe grono fanów motocykli, niż w poprzednich latach. Oprócz wspólnego pielgrzymowania, zjazd był okazją do wymiany doświadczeń związanych z dwu lub trzykołowcami.

Już od godziny dziewiątej na placu przed bazyliką mogliśmy podziwiać prawdziwe cuda motoryzacyjne. Po Eucharystii ks. Jarosław Górecki poświęcił wszystkie pojazdy, wypraszając u św. Krzysztofa potrzebne łaski dla właścicieli. Zgodnie z tradycją, motocykliści zaprezentowali moc swoich maszyn poprzez ryk silników, a tych było ponad 400.
Na scenie przy bazylice odbyły się także występy zespołów, w tym zespołu Rota ze Złotoryi, który poprowadził wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Wszyscy uczestnicy zjazdu oraz pikniku rodzinnego mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję agapy. Nie mogłoby też zabraknąć loterii fantowej. Każdy, kto zakupił los otrzymał nagrodę, a dodatkowo wziął udział w losowaniu głównym, w którym do wygrania był m.in. telewizor, ekspres do kawy, oraz cegiełki na zbliżające się koncerty Zespołu Śląsk oraz Józefa Skrzeka.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom, partnerom i patronom medialnym tego wydarzenia.

Więcej na stronie www.opactwo.eu
Jacek Trybała, foto Przemysław Groński