Modlitwa o ustanie pandemii w Krzeszowie

W środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  w południe cały Kościół modlił się o ustanie epidemii. W całej Polsce, oraz w naszym Sanktuarium, o godzinie 12.00 zabiły dzwony.

Przed Tronem Łaskawej Pani Krzeszowskiej; przy głównym Ołtarzu pod przewodnictwem kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Józefa Lisowskiego miejscowi kapłani odprawili Eucharystię. Modliliśmy się dziękując Panu Bogu, za 28 lat od powstania Diecezji Legnickiej. Dziękowaliśmy za pontyfikat św. Jana Pawła II; za pierwszego Biskupa Legnickiego śp. Tadeusza Rybaka i ks. Infułata śp. Władysława Bochnaka.

Na prośbę Papieża Franciszka o godzinie 12.00, kapłani oraz pięć osób wiernych, którzy nawiedzili krzeszowską bazylikę, odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, a także za służby medyczne oraz za zmarłych.

Na zakończenie Eucharystii modliliśmy się o jedność modlitewną wszystkich ludzi w Europie – modlitwa została wskazana przez księdza kardynała Angelo Bagnasco – przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.15, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego; zgodnie z ogłoszeniami w ostatnią niedzielę, dwóch kapłanów wyruszyło z Najświętszym Sakramentem przez ulice Krzeszowa, aby Chrystus pobłogosławił wszystkim mieszkańcom naszej parafii. Przy wielu posesjach, wytrwali parafianie wraz z rodzinami klęczeli przed swoimi domami i Chrystus im błogosławił przez posługę kapłańską.

Ks. Marian Kopko
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie