Modlitwa na legnickim cmentarzu

W dniu 1 listopada 2018 r., w godzinach popołudniowych, na legnickim cmentarzu, miała miejsce modlitwa za zmarłych pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Wzięli w niej udział księża i wierni z legnickich parafii, oraz ci, którzy odwiedzali na cmentarzu groby swoich bliskich.

Modlitwa rozpoczęła się w kaplicy cmentarnej Nieszporami z uroczystości Wszystkich Świętych.

- Dzisiejsza uroczystość, cały dzień, a szczególnie ten moment chylącego się ku zmierzchowi dnia, jest szczególnym wyrazem tego, że wierzymy w to, że jest tam gdzie my doświadczamy, widzimy śmierć, jest Pan życia. który jest z nami. Jaki to jest Pan życia? Ten który umarł i zmartwychwstał. Dlatego nic Jemu nie jest obce, nie jest też Jemu obca nasza śmierć. A On jest żyjącym, zwraca się do nas, bo my też jesteśmy noszącymi w sobie zarodek, zaczyn nowego życia, tego życia, które ma moc przechodzić przez śmierć – mówił Biskup legnicki w czasie podjętej modlitwy.

Po Nieszporach, odbyła się procesja po legnickiej nekropolii, z tradycyjną modlitwą przy pięciu stacjach, Modlitwą ogarnięci zostali: biskupi, kapłani, siostry zakonne, nauczyciele, wychowawcy, żołnierze, zesłańcy, rodzice, krewni, przyjaciele, oraz wszyscy wierni zmarli.