Modlitwa i wakacyjny wypoczynek

W czwartkowy poranek, 18 lipca, grupa 15 stypendystów z Diecezji legnickiej wyjechało do Torunia, na wakacyjny obóz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendyści to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W Toruniu spędzą dwa tygodnie. Swój pobyt w Toruniu rozpoczną 19 lipca 2019 roku w katedrze śś. Janów uroczystą Mszą św. , której przewodniczył będzie bp Wiesław Śmigiel. Kolejne dni spędzą na zwiedzaniu Torunia, m.in. planetarium, Domu Eskenów, oraz okolic. Wezmą także udział w festiwalu Song of Songs, a także w żużlowych Indywidualnych Mistrzostwach Europy na Motoarenie. Stypendystów czeka także Dzień Skupienia, który spędzą na modlitwie i wyciszeniu.
W niedzielę, 28 lipca Mszę Świętą na zakończenie obozu w kościele Wniebowzięcia NMP odprawi bp Józef Szamocki- biskup pomocniczy diecezji toruńskiej. Po niej, o godz. 12.00, zostanie wyemitowany na żywo z Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu program Między Ziemią a Niebem z udziałem stypendystów Fundacji, władz miejskich, wojewódzkich i kościelnych. Po południu zostanie rozegrany Finał turnieju piłkarskiego pomiędzy ośrodkami obozowymi, a wieczorem wszyscy zgromadzą się na toruńskim rynku na koncercie zespołu Tylko Ty, składającego się ze stypendystów i absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy zmierzą się w wielu konkurencjach sportowych w czasie Dnia Sportu, który odbywać się będzie w Arenie Toruń.
Tekst i foto: Monika Łukaszów