Modlitewny Flash Mob ruszył w Legnicy

W Środę Popielcową, 6 marca br,  na terenie Diecezji Legnickiej ruszył Modlitewny Flash Mob. Przez cały Wielki Post codziennie o godz. 15.00, ludzie będą spotykać się na modlitwie w intencji życia i pokoju na świecie.
Określeniem Flash Mob, nazywa się gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym ludzi, w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS-ów.
Celem tej szczególnej, wielkopostnej, publicznej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, jest zwrócenie uwagi na wartość ludzkiego życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Modlący się tą modlitwą, wypraszają łaski dla poczętych dzieci, aby bezpiecznie mogły przyjść na świat. Modlą się także w intencji matek i ojców, którzy z różnych powodów myślą o dokonaniu aborcji, oraz za osoby, które dokonują aborcji lub asystują przy niej.
- W tym roku akcja zorganizowana została w formie sztafety – mówi ks. Tomasz Pązik diecezjalny asystent KSM. - Modlitewny Flash mob rozpoczynamy dziś w Środę Popielcową od Legnicy. Tutaj o godzinie 15.00 spotykamy się przy pomniku Jana Pawła II na wspólnej modlitwie. Po 12 dniach, czyli 18 marca Flash Mob przeniesie się do Bolesławca od 25 do 31 marca modlić będziemy się w Kamiennej Górze, od 1 do 7 kwietnia w Lubinie, a od 8 do 14 kwietnia w Polkowicach.
Tekst i foto: Monika Łukaszów