Maturzyści u Jasnogórskiej Pani

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca, stał się od pewnego czasu dniem pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Tym razem, była to już 25. czyli jubileuszowa pielgrzymka maturzystów z naszej diecezji.

Wzięło w nie udział ponad 2 tysiące uczestników. Maturzystom towarzyszyło ponad 30 księży, katecheci oraz nauczyciele i wychowawcy. Pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Przestań się lękać! Możesz więcej!”. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe książeczki pielgrzyma, przygotowane przez ks. Jarosława Kowalczyka dyrektora Wydziału katechetycznego i kl. Emiliana Gwiżdża.

Program pielgrzymki obejmował: możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, animację muzyczną i śpiew z zespołem Semen z legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego, konferencję wygłoszoną przez ks. dr Przemysława Górę z Łodzi pt. „Przestań się lękać! Możesz więcej! O miłości, stawianiu wymagań i drodze do szczęścia”, Mszę św.
przed cudownym obrazem Matki Bożej pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka, zwiedzenie Jasnej Góry i na zakończenie - nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.