Maska dla seniora

Z kolejną inicjatywą charytatywną w czasie walki z koronawirusem ruszyła parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Tym razem parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Spynacz” włączyła się w akcję szycia maseczek. Wspierając finansowo pomogła w zakupie materiału na maseczki, które szyje grupa wolontariuszy MASKA DLA SENIORA - Legnica i okolice. Jak informuje ks. Jan Gacek, proboszcz parafii, maseczki będą rozdawane w kościele a także w prowadzonej przez parafie Stołówce Charytatywnej przy ul. Dmowskiego 15 w Legnicy. Warto dodać, że od przeszło tygodnia parafia uczestniczy w akcji „ZUPA W KORONIE. DLA WSZYSTKICH”. W ramach prowadzonej akcji codziennie o godz. 9.00 w stołówce charytatywnej przy ulicy Dmowskiego 15 wydawana jest zupa dla potrzebujących.
Tekst: Monika Łukaszów
Foto: archiwum parafii