NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Majowe święto strażaków

Podobnie jak Strażacy w całym kraju, również i strażacy rejonu legnickiego uczcili swojego patrona św. Floriana. Wspólne świętowanie zainaugurowała uroczysta Msza św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim os. Piekary. Eucharystii w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Jan Mateusz Gacek.
Do wspólnego świętowania legniccy Strażacy zaprosili kolegów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu oraz emerytów i rencistów pożarnictwa, ich rodziny i przyjaciół.  Z zaproszenia skorzystali strażacy m.in. z jednostki OSP w Raczkowej, Krotoszyce, Rzeszotary i Kunice.  W homilii ks. Gacek nawiązując do osoby św. Floriana mówił o niebezpiecznej i wymagającej wielkiego poświęcenia pracy strażaka. Zachęcał także zebranych do ciągłego wspierania i pomagania strażakom, którzy w każdej podjętej akcji narażają swoje życie dla ratowania innych. Ich praca i poświęcenie jest dla nas bardzo ważna i jakże potrzebna.  Pamiętajmy o nich, na co dzień, aby ich wspierać w tych niełatwych zadaniach, jakie podejmują bezinteresownie – mówił ks. Gacek.  Na zakończenie Mszy św. odczytano nazwiska zmarłych członków straży Pożarnej, a także odmówiono modlitwę Strażaka.
Mszę św. poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych i zmarłych strażaków ziemi legnickiej w Katedrze legnickiej.
Z okazji obchodzonego wspomnienia św. Floriana, przekazujemy wszystkim Strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhom Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej w naszym regionie serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony podczas wypełnianiu swoich obowiązków oraz za poświęcenie w ochronę zdrowia, życia i mienia mieszkańców naszego regionu.
Tekst i foto: Monika Łukaszów
 
(Artykuł w wersji gazetowej, w Niedzieli nr 20/2018)

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl