Leśna pożegnała długoletniego proboszcza

W dniu 11 lipca, w Leśnej, odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Jana Dąbskiego, który był proboszczem w tej parafii przez 27 lat. Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, w gronie prawie 100 prezbiterów.

Ks. Jan, został pożegnany przez przedstawicieli parafian, delegacje parafii gdzie pracował wcześniej, Burmistrza miasta, Dziekana dekanatu, przedstawiciela księży współpracowników i kolegów rocznika święceń oraz obecnego proboszcza parafii. Podziękowania w imieniu rodziny, złożył brat zmarłego, ks. Tadeusz Dąbski.

Po Mszy św., ulicami miasta przeszedł kondukt żałobny, kierując się na miejscowy cmentarz. Na ten moment, miasto jakby zamarło. Ucichły rozmowy mijanych na ulicy ludzi, wyłączyły się silniki jadących samochodów, a słychać było tylko odmawiane słowa modlitwy różańcowej.

Po okolicznościowej modlitwie, trumna z ciałem zmarłego, została złożona do grobu, na cmentarzu znajdującym się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Tym samym, spełniono wolę Zmarłego, aby być pochowanym w parafii, w której pracował przez 27 lat.

Dzień wcześniej, wieczornej modlitwie podczas tzw. eksporty, przewodniczył biskup Marek Mendyk, a po Eucharystii miało miejsce modlitewne czuwanie przy zmarłym do godz. 22.00.

Polecajmy Zmarłego Prezbitera Bożemu Miłosierdziu