Legnicki Orszak na ulicach miasta

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło udział w orszakach Trzech Króli, które przeszły ulicami 15 miejscowości diecezji legnickiej.

W Legnicy orszak wyruszył z katedry po Mszy św. o g. 13, której przewodniczył ks. prof. Bogusław Drożdż, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski i wieloletni organizator orszaków. W tym roku w role Mędrów wcielili się mężczyźni z parafii św. Rodziny, która przeżywa 25-lecie swojego istnienia. Nie zabrakło też harcerzy, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz członków Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli.

W legnickim orszaku uczestniczyły całe rodziny, osoby starsze, młodzież, w sumie blisko 2 tysiące osób. Podczas marszu śpiewano kolędy. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć trzy inscenizacje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia. Pierwszą, dotyczącą zaślubin Maryi i Józefa przygotowali uczniowie szkoły specjalnej z Legnicy. Drugą, o walce dobra ze złem dzieci z parafii Matki Bożej Królowej Polski, natomiast trzecią, na legnickim rynku przedstawiły dzieci z przedszkola franciszkańskiego.

Przemarsz ulicami Legnicy zakończył się w kościele św. Jana Chrzciciela, u ojców franciszkanów wspólnym kolędowaniem.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica