Legniccy strażacy uczcili swojego patrona

W dzień wspomnienia św. Floriana patrona strażaków, tradycyjnie już w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim os. Piekary, została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich strażaków z rejonu legnickiego, pracowników pożarnictwa oraz ich rodzin.
Eucharystii przewodniczył ks. Jan Mateusz Gacek, proboszcz miejscowej parafii a zarazem Duszpasterz Emerytów i Rencistów pożarnictwa. W intencji strażaków, modlili się zgromadzeni w świątyni strażacy czynni i ci emerytowani, aby za wstawiennictwem św. Floriana wypraszać potrzebne łaski w ich niełatwej służbie, jaką pełnią każdego dnia.
Tegoroczne świętowanie strażaków miało wyjątkowy przebieg, bowiem podczas Mszy św. odbył się ślub miejscowego parafianina – strażaka. Przy zgromadzonej w świątyni rodzinie, przyjaciołach i kolegach strażakach, sakramentalne „tak” powiedzieli sobie Strażak Robert i Iwona. Młodej parze życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.
Zgodnie z miejscową tradycją, z racji obchodów Dnia Strażaka, przed Mszą św. delegacja strażaków złożyła wieniec pod tablicą upamiętniającą poległych i zmarłych strażaków ziemi legnickiej, która znajduje się w legnickiej Katedrze. Delegację tworzyli Komendant Miejski PSP w Legnicy mł. bryg. Wojciech Huk, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Marcin Swenderski, Wiceprezes Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP st. bryg. w st. sp. Henryk Bartłomiejczyk oraz dh Zbigniew Biłyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Legnicy.
Z okazji obchodzonego w tym miesiącu wspomnienia św. Floriana, przekazujemy wszystkim Strażakom Państwowej Straży Pożarnej, oraz Druhom Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej w naszym regionie, serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony podczas wypełniania swoich obowiązków, oraz za poświęcenie w ochronę zdrowia, życia i mienia mieszkańców naszego regionu.

Tekst i foto: Monika Łukaszów