Ks. Stanisław Araszczuk odznaczony

We wtorek, 29 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Orderów Odrodzenia Polski i Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Otrzymali je kapłani z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. W tym gronie znalazł kapłan Diecezji legnickiej ks. prof. Stanisław Araszczuk, proboszcz parafii św. Tadeusza w Legnicy. Za zasługi dla Niepodległej otrzymał Medal STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI, który odznaczonym wręczył Sekretarz Stanu KPRP minister Andrzej Dera.
Medal STULECIA ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI to kolejne już wyróżnienie, jakie otrzymał ks. Stanisław Araszczuk. Wcześniej za swoją działalność na rzecz ludzi pracy i odzyskania przez Polskę wolności otrzymał od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy Krzyż Wolności i Solidarności, a od ministra Jana Kasprzyka odznaczenie działacza opozycji antykomunistycznej.

Tekst: Monika Łukaszów
Foto: ks. Śliwiński i Monika Łukaszów