Koncertowo w Lubinie

Tradycją lubińskiego powiatu, stały się już świąteczne koncerty. Od wielu lat, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Starosta lubiński organizuje koncerty, podczas których śpiewane są kolędy w wykonaniu znanych i lubianych artystów.
W tym roku mieszkańców Lubina i okolic w świąteczny nastrój wprowadził zespół Zakopower. To muzyczne wydarzenie odbyło się 22 grudnia w lubińskim kościele św. Wojciecha.

W świątecznie przystrojonej świątyni górale zaśpiewali znane, a także i te mniej znane, polskie kolędy i pastorałki, w śpiew których żywo włączyła się publiczność zgromadzona w świątyni. Występ artystów, co rusz przerywany brawami licznie zebranych w świątyni osób, zawierał radosne i żywe kolędy, ale także wzruszał liryczną nutą. Wśród śpiewanych utworów były m.in.: Tryumfy Króla niebieskiego, Dzisiaj w Betlejem czy Wśród nocnej ciszy.
Wielkie wrażenie na uczestnikach wywarły również życzenia noworoczne, które wyśpiewując po góralsku, wszystkim zgromadzonym w świątyni, złożył w imieniu wszystkich członków zespołu Sebastian Karpiel-Bułecka. A o tym że koncert się podobał, świadczyły owacje na stojąco, które artystom zgotowali jego uczestnicy.
Na zakończenie koncertu, głos zabrał starosta lubiński Adam Myrda, który podziękował artystom za piękny koncert, a mieszkańcom powiatu złożył świąteczne życzenia. Kończąc spotkanie, harcerze wręczyli staroście lubińskiemu Betlejemskie światło pokoju.
- Życzę państwu radosnych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła świąt i życzę, by przyszły rok nie był gorszy od mijającego. Pozwólcie, że przekażę to światełko księdzu Krzysztofowi Krzyżanowskiemu, proboszczowi tej parafii, żeby rozjaśniało nam te święta Bożego Narodzenia i żeby było światełkiem na cały 2020 rok – zakończył spotkanie Starosta.

Tekst i foto: Monika Łukaszów