Jasełkowo i kolędowo w Krzeszowie

Z udziałem 30 wykonawców, odbył się 18 stycznia 2020 r, w Krzeszowie, w lekko zimowej aurze, kolejny 10. Festiwal Trzech Kultur, pomyślany jako prezentacja jasełek i kolęd.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie, a wzięli w nim udział wykonawcy z Bielawy, Czarnego Boru, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Zielonej Góry, Krzeszowa, Miszkowic, Starych Bogaczowic, Wałbrzycha czy też Polic nad Metuji (Czechy). W sumie, było to prawie 30 zespołów dziecięcych, młodzieżowych, rodzinnych i solistów, a łącznie, wraz z osobami towarzyszącymi i opiekunami w występy zaangażowanych było ponad 300 osób.

Inicjatorem Festiwalu jest kustosz Sanktuarium, ks. prał. Marian Kopko, który dokonał jego uroczystego otwarcia wraz z panią Wicewójt Gminy Kamienna Góra Małgorzatą Buszkiewicz.

Tegoroczne Jury, w składzie: Aleksandra Sozańska-Kut (Medicus Clinic z Bolesławca) - Przewodnicząca; Małgorzata Buszkiewicz (Zastępca Wójta Gminy Kamienna Góra); Danuta Gołdon-Legler (Teatr Wiliam-Ex z Wałbrzycha) oraz Julian Golak (Twórca i Organizator Dni Kultury Polsko-Czeskiej i Prezes Wydawnictwa Ziemia Kłodzka) nie mieli łatwego zadania.

Wszyscy uczestnicy, obok nagród, otrzymali też od organizatorów różne drobne upominki.