Jasełka

W niedzielę Chrztu Pańskiego, tj. 12 stycznia, w kościele św. Bartłomieja w Nowej Wsi Legnickiej wystawiono Jasełka. Zgromadzeni w kościele wierni obejrzeli historię Bożego Narodzenia, widzianą oczami współczesnego człowieka. Bez słów, jedynie w milczeniu, odgrywane poszczególne scenki z życia codziennego współczesnego człowieka, przypomniały zebranym historię sprzed dwóch tysięcy lat. W role aktorów, wcieliły się dzieci ze świetlicy działającej przy kościele parafialnym pw. MB Częstochowskiej w Legnicy. Jasełka wraz z dziećmi przygotowali rodzice oraz O. Franciszkanie, którzy od kilku miesięcy posługują w tej parafii. O tym że się podobało, świadczyły gromkie brawa, które młodym aktorom zgotowali oglądający.

tekst i foto: Monika Łukaszów