NIEDZIELA legnicka

legnica

III Powiatowe Zmagania Sportowe Osób Niepełnosprawnych już za nami
Blisko 200 osób wzięło udział w Powiatowych Zmaganiach Sportowych Osób Niepełnosprawnych, które w czwartek 28 czerwca odbyły się w Legnickim Polu. Uczestnikom jak zawsze dopisywał dobry humor i wspaniała zabawa, której nie przerwał nawet rzęsisty deszcz.

Była to już III edycja tego sportowego wydarzenia. Organizatorami, jak co roku były Warsztaty Terapii Zajęciowej przy współpracy z Urzędem Gminy Legnickie Pole. Jak można było zauważyć, spotkanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 
- Z roku na rok rozrastamy się i mogę powiedzieć, że 28 czerwca Legnickie Pole stało się stolicą sportu osób niepełnosprawnych, naszą taką maleńką paraolimpiadą dla całego naszego regionu - mówi Ewa Patrzek, dyrektor WTZ w Legnickim Polu. - Wprawdzie w nazwie mamy Powiatowe Zmagania Osób Niepełnosprawnych, jednak nasza impreza wyszła już poza powiat. Gościmy dziś aż 15 jednostek, które pracują z niepełnosprawnymi. Są m. in. osoby ze Ścinawy, Środy Śląskiej, Jawora, Złotoryi, Chojnowa, i Legnicy. Poprzez takie spotkania chcemy jak najbardziej przybliżać środowisko osób niepełnosprawnych dla pozostałej części społeczeństwa. W dzisiejszych czasach serce jest bardzo potrzebne. Dajmy ten kawałek serca osobom, które go najbardziej potrzebują. Niepełnosprawność nie jest brzydka, jest bardzo ciekawa, jest piękna, gdy się okaże serce. To są ludzie z ogromnym potencjałem. Proszę popatrzeć jak oni pięknie tańczą, skaczą, cieszą się – dodaje szefowa WTZ w Legnickim Polu.
 
Całość wydarzenia rozpoczęła się na placu przy WTZ, skąd uczestnicy spartakiady wraz z zaproszonymi gośćmi, w barwnym korowodzie przeszli na miejscowe pole kempingowe, gdzie odbyła się wspólna zabawa. Rozpoczynając spotkanie, powitano wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości. Podziękowano także osobom, które, na co dzień współpracują i pomagają Warsztatom Trapi Zajęciowej. W ramach tych podziękowań wręczono „Koniczynki”, symbol WTZ zasłużonym osobom. Wśród nich znalazł się m.in. radny Zdzisław Stawarski, który WTZ w Legnickim Polu przez cały rok zaopatruje w warzywa, Leszek Drabczyk, prezes legnickiego oddziału PTTK, za nieodpłatne udostępnianie warsztatom „Chaty pod Lipą”, oraz Henryk Babuśka, wójt gminy Legnickie Pole, który osobom niepełnosprawnym pomaga na różnych płaszczyznach.
Po oficjalnych przemówieniach odbyła się część artystyczna i konkursowa. Organizatorzy tradycyjnie już przygotowali bogaty program. Każdy znalazł coś dla siebie. Była zabawa w rytmie ZUMBY, pokaz baniek, malowanie twarzy, występy artystyczne uczestników WTZ, degustacja grillowanych kiełbasek a także słodki poczęstunek. Jednak największe emocje wzbudziła główna konkurencja mecze piłki nożnej pomiędzy poszczególnymi placówkami, których sędziami byli piłkarze z KS Legnickie Pole. Mecze rozgrywane były w niełatwych warunkach pogodowych, ale mimo ulewnego deszczu chętnych do gry nie brakowało. W tym roku I miejsce w Zmaganiach Sportowych wywalczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Jak zgodnie podkreślają uczestnicy spotkania zabawa była udana i już czekają na kolejne zmagania sportowe osób niepełnosprawnych, które jak zapowiadają organizatorzy odbędą się znów za rok.  
Tekst i foto: Monika Łukaszów
 
 

Niedziela

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

 
 

Wyszukiwarka

Linki

 • image
 • image
 • image
 • image

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama