II Wigilia Legniczan

„Od serca” - pod takim hasłem odbyła się II Wigilia Legniczan. W tym świątecznym wydarzeniu, które odbyło się w piątek 22 grudnia 2018 w centrum miasta, uczestniczyło wielu mieszkańców Legnicy, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Byli również księża z legnickich parafii oraz przedstawiciele legnickiej Caritas.
Wśród wielu zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczył także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, którzy nad tym wydarzeniem objęli honorowy patronat.
Jak na spotkanie świąteczne przystało, były życzenia, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, a także wigilijna kolacja. Każdy mógł posmakować barszczu, pieczonej ryby a nawet zupy grzybowej.
Organizatorami wydarzenia była Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. św. Jadwigi, parafia Najśw. Serca Pana Jezusa, oraz Stowarzyszenie „Spynacz” w Legnicy.
W inicjatywę zaangażowana była także grupa wolontariuszy z „Team Legnica”.

Tekst i foto: Monika Łukaszów