Hiob w Lubinie

Zgodnie z zapowiedzią, do parafii św. Jana Bosko w Lubinie, zawitali goście z Krakowa, z Teatru Exit. Uczestniczącym 9 marca br. w spotkaniu, zaprezentowano etiudę filmową pt. Hiob, opartą na starotestamentalnej Księdze Hioba. Etiuda – to właściwie prezentacja spektaklu teatralnego, w wykonaniu aktorów o różnych rodzajach niepełnosprawności.

Obsadę tego spektaklu stanowią: Hiob – Tomasz Balon; Narrator – Maciej Sikorski, który jest także autorem scenariusza i reżyserem; Bóg – Marcin Konik (głos), Maciej Sikorski, Zbigniew Łuczyński; Diabeł – Tadeusz Dylawerski; Przyjaciel Hioba – Ryszard Waligóra; Żona Hioba – Joanna Sych.

Oprawę filmową stworzyli: Barbara Golonka, Krzysztof Pęgile – zdjęcia; Adam Szewczyk oraz The Saint – muzyka.

Wszystkich przybyłych, powitał gospodarz parafii, proboszcz ks. Stanisław Gorczakowski SDB

Po prezentacji „Hioba”, która została nagrodzona przez uczestników spotkania oklaskami, była okazja do spotkania z reżyserem i aktorami. Po powitaniu i prezentacji przybyłych gości, miał miejsce jeszcze panel dyskusyjny z udziałem ks. dr Tomasza Czernika, na temat cierpienia.

Panel prowadził dr Zbigniew Rudnicki z lubińskiej Wspólnoty Wiara i Rozum.

Spotkaniu towarzyszyła także prezentacja zdjęć zespołu teatru EXIT, autorstwa Laury Makabresku.

(09032019_2024)