Gwizdanów pod krzyżem

Wspólnota parafii św. Urszuli w Gwizdanowie wyjątkowo przygotowała się na to ważne wydarzenie w naszej Ojczyźnie, jakim była 14 września 2019 r. modlitewna akcja "Polska pod Krzyżem".

W dniu 6 września, 55 osób pojechało na pielgrzymkę do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie odbyliśmy dzień rekolekcji, którym przewodniczył o. Michał Tomczak OMI. 2 lata temu o. Michał przewodniczył parafialnym misjom świętym, a w tym roku odbyła się renowacja misji. Każdy z nas ucałował i dotknął relikwie św. Krzyża w intencji sobotniego wydarzenia w Polsce. Podjęliśmy też wspólnotową nowennę przed sobotą 14 września. Każdego dnia odmawialiśmy litanię do św. Krzyża.

W sobotę, 14 września, o godz. 17.30 sprawowana była Msza św. z kazaniem w intencji Ojczyzny, następnie odmówiliśmy litanię do św. Krzyża. Następnie wyruszyliśmy ulicami naszej wioski niosąc duży krzyż. Również każdy z uczestników szedł ze swoim krzyżem wznosząc go ku niebu i modląc się modlitwą różańcową w ważnych intencjach naszej Ojczyzny i nas samych. Podczas modlitwy „Polska pod Krzyżem” prosiliśmy o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Prosiliśmy Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, daliśmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Ważne, aby wrócić do podstaw, do korzeni, do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Modlitwę zakończył Apel Jasnogórski przy Krzyżu Misyjnym. „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem”.

Tekst: Ks. Tomasz Hęś

Fot. Anna Porada