Górnicze kolędowanie

W Lubinie z noworocznym koncertem kolęd i pastorałek wystąpił  Górniczy Chór Męski. To muzyczne wydarzenie miało miejsce w niedziele 20 stycznia w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Starym Lubinie. Był to zarazem jedyny koncert, z którym chórzyści wystąpili w okresie świąteczno-noworocznym na terenie lubińskich dekanatów. Podczas blisko godzinnego koncertu lubinianie wysłuchali kilkudziesięciu kolęd i pastorałek, w śpiew których włączała się licznie przybyli na koncert wierni. Zgromadzeni w kościele wierni, wśród wyśpiewywanych utworów wysłuchali m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Bracia patrzcie jeno”, w partii solowej wstąpił Jarosław Bodakowski z kolędą „Zaśnij dziecino”, również w partii solowej śpiewali Mateusz Wiszowski, Janusz Kosmal, Andrzej Kukliński kolędę „Mizerna cicha”.
Koncert poprzedziła Msza św. , której cała oprawę muzyczna zapewnił również Chór Górniczy. Wprowadzenie do koncertu miał Piotr Strzelecki, prezes Chóru.
O tym, że koncert się podobał, świadczyły owacje na stojąco uczestników koncertu.
Górniczy Chór Męski działający przy Zakładach Górniczych Lubin istnieje od 1980r. Dziś należy do niego blisko 50 osób – obecnych i emerytowanych pracowników KGHM. Zespół znany jest nie tylko w Zagłębiu Miedziowym, ale także w całej Polsce i za granicami naszego kraju. Chór prowadzi dyrygent Krzysztof Kujawski.
Tekst: Monika Łukaszów
Foto: Górniczy Chór Męski