Fishmob, czyli zatańczyli dla Papieża.

W Męcince przed Lednicą zatańczyli dla Papieża. Ruch Lednicki już po raz siódmy, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, przypadającą 18 maja, organizuje akcję – Fishmob (nawiązanie do bramy ryby znajdującej się na Lednicy), czyli cała Polska tańczy dla Jana Pawła II.
Z tej właśnie okazji każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie – tańcem i muzyką – wychwalać Pana. Świętując, młodzi ludzie chcą wyrazić pamięć o Janie Pawle II, który błogosławił dziełu Lednicy od samego początku.  Z tego względu konkretna data akcji Fishmob jest zawsze bliska dniu rocznicy jego urodzin – 18 maja.
Parafia św. Andrzeja w Męcince po raz drugi włączyła się do tej akcji zapraszając młodzież oraz wszystkich parafian w niedzielę 13 maja, aby tańcem wychwalać Pana i przypominać osobę i dzieło św. Jana Pawła II. Młodzi ludzie zaprosili w ten sposób swoich rówieśników do udziału w spotkaniu młodych na Lednicy. Ich występ spotkał się z gorącym przyjęciem i entuzjazmem nie tylko młodych wiekiem, ale i duchem.

Ks. Marek Kluwak
Więcej w wydaniu papierowym 27 maja